Apie pateiktus tarpregioninio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektus
Kol Žemės ūkio ministerija, Nacionalinė mokėjimo agentūra rengė įstatyminę bazę Vietos plėtros strategijų įgyvendinimui, Utenos regiono vietos veiklos grupė su partneriais aktyviai dirbo prie tarpregioninio ir tarptautinio projektų.
Šių metų vasaros viduryje Nacionalinei mokėjimo agentūrai buvo pateiktas tarpregioninio bendradarbiavimo projektas „Palankios aplinkos turizmo plėtrai kūrimas taikant LEADER metodą skirtinguose Lietuvos regionuose“, kurio partneriu yra Utenos regiono vietos veiklos grupė.
O vasarai besibaigiant Utenos regiono vietos veiklos grupė jau kaip projekto koordinatorius pateikė tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Nepelnytai užmirštų žmonių ir vietų svarbių vietos bendruomenei pažinimas ir plėtra pritaikant inovacijas“ (Using Innovations for Cognition and Development of Important Community Locations and Unfairly Forgotten People) Akronimas (Blue Tea Time) paraišką.
Lieka laukti tikėtis, kad šie projektai bus tinkami ir gaus finansavimą.
Tarpregioninio bendradarbiavimo projektas „Palankios aplinkos turizmo plėtrai kūrimas taikant LEADER metodą skirtinguose Lietuvos regionuose
Projekto tikslas: skatinti vietos plėtrą ir verslumą kaimo vietovėse.
Projekto uždaviniai:
– išryškinti potencialius turizmo objektus projekto teritorijoje.
– suteikti objektų turėtojams motyvacijos, žinių bei gebėjimų pritaikyti objektus turizmui.
– viešinti informaciją apie turizmo objektus ir apie projektą.
Tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Nepelnytai užmirštų žmonių ir vietų svarbių vietos bendruomenei pažinimas ir plėtra pritaikant inovacijas“ (Blue Tea Time)
Projekto tikslas yra naudojantis inovatyviomis veiklomis ir metodais per Marianos Veriovkinos asmenybę ir kūrybą iš naujo atrasti, pažinti ir pristatyti plačiajai visuomenei vietoves ir akcentuoti jų svarbą vietos bendruomenėms kaip potencialius išteklius kaimo plėtrai įtraukiant vietos savivaldą, bendruomenes bei vietos verslą į profesionalios bei dvarų kultūros puoselėjimą per edukacinius, kultūrinius renginius, vietinį ir užsienio turizmą.
Projektu siekiama bendradarbiaujant su partneriais remiantis Marianos Veriovkinos 1860-1938 gyvenimo bei kūrybos faktais ir to laikotarpio kultūros aktualijomis inovatyviais būdais pateikti plačiajai visuomenei informaciją, praturtinančią kiekvieno asmens kultūrinę tapatybę. Informaciją, kuri išsaugotų ir aktualizuotų kiekvieno projekto partnerio šalies kultūros paveldą tarptautiniu mastu ir padėtų pritaikyti jį vietos bendruomenės ugdymo, jos kultūrinės tapatybės stiprinimo, socialiniams poreikiams ir verslo plėtrai.
Laukimas neturėtų prailgti
Laukimas, kol bus gauti atsakymai dėl šių projektų finansavimo, tikrai neprailgs, nes Žemės ūkio ministrą pavaduojantis Aplinkos ministras Kęstutis Navickas 2017-08-30 patvirtino Vietos projektų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu, administravimo taisykles.
O tai reiškia naujo etapo pradžią Utenos regiono vietos veiklos grupei bei potencialiems vietos projektų pareiškėjams.
Šiuo metu Utenos regiono vietos veiklos grupės administracija akylai studijuoja patvirtintą dokumentą ir jo pagrindu vadovaudamasi 2017-09-05 Nacionalinės mokėjimo agentūros Pavyzdine Vietos projektų finansavimo sąlygų aprašo forma, rengia aprašus savo vietos plėtros strategijos priemonėms. Parengtus aprašus reikės suderinti su Nacionaline mokėjimo agentūra ir tada bus skelbiamas kvietimas vietos projektams. Labai tikimės ir darome viską, kad tai įvyktų dar šiais metais.
Linkime visiems intensyvaus, kūrybingo ir derlingo rudens 🙂
Jeigu turite klausimų dėl planuojamų teikti vietos projektų, skambinkite, užeikite arba rašykite mums. Informacinį renginį, kuriame pristatysime dokumentus bei atsakysime į klausimus potencialiems vietos projektų pateikėjams planuojame rengti spalio mėnesio pirmoje pusėje Leliūnuose.
Utenos regiono vietos veiklos grupės informacija
Paveikslo aut. Kalvis Zālītis